مدیریت زمان در شبکه های اجتماعی

مدیریت زمان در شبکه های اجتماعی

            تقریبا همه ما صبح که از خواب بلند میشیم اول گوشیمونو چک می‌کنیم و یه سر به شبکه ها اجتماعی می‌زنیم. و تقریبا در طول روز و تا موقع خواب مرتبا چکشون می‌کنیم. خب تا اینجاش اوکیه ، اما معمولا همه ماکار هایی رو باید توی روز انجام بدیم که به بعضی هاشونم نمی‌رسیم و زمان کم میاریم. (کنکوری ها در و دیوار رو نگاه نکنید ، منظورم دقیقا خود شمایید!)  اما مشکل اینجاست که اگر بریم و چک کنیم در کمال تعجب ! میبینیم که در طول روز چندین ساعت توی شبکه های اجتماعی چرخ زدیم و صرفا هم برای سرگرمی بوده و اگه این زمان رو واسه کار های عقب افتادمون میذاشتیم ، به خیلی هاشون می‌رسیدیم. ( به قول شاعر :” مگه تو این تلفنا چی میدن؟”)

            توی این مقاله میخوایم چند تا ابزار ساده و چند تا راه رو بررسی کنیم که اولا بفهمیم در روز چند ساعت در هر شبکه اجتماعی گذروندیم و دوما بتونیم زمانمون رو مدیریت کنیم و به کارهامون برسیم. مخصوصا برای کنکوری ها که این مورد از نون شب هم واجب تره چون هم از برنامه مطالعه شون عقب میفتن هم باعث حواس پرتی و عدم تمرکزشون میشه. ( دو صفحه میخونید ، اینستا چک میکنید، دوتا تست میزنید ، میرید سراغ تلگرام!!! تهشم گله میکنید که اره ،اقا برنامه ریختم اما نرسیدم بخونم !!!)

خب اولا خود هر این شبکه های احتماعی همشون یه قسمت دارن که بهتون میگن که چقدر زمان توی اون شبکه اجتماعی گذروندید، مثلا اینستاگرام رو در نظر بگیرید. کافیه برید توی صفحه خودتون ازونجا بری توی your activity . همینجوری که توی شکل زیر میبینید کاملا نشون میده چند ساعت و چند دقیقه توی این شبکه بودید . نکته مهمش اینجاس که ایستاگرام خودش کارتون رو راحت کرده، کافیه همون زیر برید تو set alarm  و یه زمانی که مد نظرتونه رو مشخص کنید. مثلا ۳۰ دقیقه و وقتی مجموعا توی یک روز ۳۰ دقیقه توی اینستا باشید بهتون آلارم میده و خیلی شیک این برنامه رو میبندید و مثل یک بچه خوب میرید سر درستون.

چطور خودمان برنامه‌ ریزی کنیم؟
مشاهده

            نکته مهم اینه که یک دفعه زمان رو خیلی تغییر ندید. به تدریج کمش کنید که تعادلتون بهم نخوره. مثلا اگه ۴ ساعت ازش استفاده میکنید فردااش نذارید رو ۳۰ دقیقه چون در بلند مدت اجرا نمیشه!! بکنید ۳ ساعت و نیم و همینجور کمش کنید تا برسه به نیمساعت یا هرچقدر که به نظرتون اوکیه.

            خب تا اینجا راه اول رودیدیم ولی خب اگه بخوایم واسه تک تک شبکه های احتماعیمون مثل اینستا تلگرام و… اینکارو بکنیم خیلی راحت نیست و شاید اعصاب خورد کن باشه. خوشبختانه اینجا هم تکنولوژی به داد آدمای تنبل میرسه و اپ ای زیادی هستن که میتونیم با اونا به راحتی تمام شبکه های اجتماعی رو کنترل کنیم . یکی از بهرین و ساده ترین و پرکاربردترین این اپ ها quality time هستش که هم برای اندروید و هم برای ios موجوده و رایگان هم هست. بهتون توصیه می‌کنم حتما نصبش کنید و ازش استفاده کنید. کار کرد باهاش هم خیلی راحته.

خیلی راحت create account رو میزنید و با دادن یک ایمیل و یک رمز عبور یک اکانت رایگان میسازید و لدتش رو می‌برید. بهتون میگه که در طول روز از هر اپ چقدر استفاده کردید. حتی در هر هفته و ماه !! امکانات دیگه ای هم داره که اصلا پیچیده نیست و می‌تونید به راحتی از همش استفاده کنید.

تو مقاله های بعدی ابزار های برنامه ریزی روزانه و هفتگی کاربردی رو با هم بررسی می‌کنیم که توصیه می‌کنم اونها رو هم حتما بخونید تا دیگه مشکل برنامه ریزی و هدف گذاری و کمبود زمان رو به حول و قوه الهی ریشه کن کنیم. 😉

قانون "بیست هشتاد"
مشاهده

نویسنده : احسان معینی نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *